WARSZTATY TWÓRCZEGO ROZWOJU DLA DZIECI 5, 6 - LETNICH

Wyobraź sobie twoje dziecko, które jest dorosłe.  Jest silne, mądre, rozważne i spokojne. Ma uśmiech, na który czekasz. Zna swoją wartość. Umie nazywać swoje potrzeby. Wychodzi umiejętnie z konfliktów. Trudności są ale wie jak z nimi sobie radzić. Czuje się pięknym i potrzebnym człowiekiem.

To jest możliwe. Droga twórczego rozwoju Twojego dziecka w naszej akademii to początek takiego stylu wychowania. Spróbuj.

Zapisując swoje dziecko na Warsztaty twórczego rozwoju dziecka do ATRiE uczestniczysz w autorskim programie, podczas którego:
• Dzieci uczą się nazywać emocje, czyli rozpoznawania ich u siebie.
• Uczą się je rozładowywać a także rozpoznawać u innych.
• Rozwijają zdolności komunikacyjne - rozwiązują konflikty, uczą się właściwie zachowywać w stosunku do powstałego problemu.
• Nabierają umiejętności przeżywania problemu w takim stopniu na ile on na to zasługuje.
• Uczą się mądrej odmowy i stawiania granic.
• Nazywają swoje potrzeby i marzenia. Czują się ważne i poważnie traktowane.
• Współpracują, rozwijają empatię, rozumieją kolegów podczas wspólnych działań.
• Podczas pracy na naszych autorskich zajęciach rozwijają pewność siebie: udział w nich buduje poczucie własnej wartości, zwiększa odwagę, wspiera bycie skuteczniejszym w działaniu.

ZASTANÓW SIĘ DROGI RODZICU NAD WARSZTATAMI DLA CIEBIE, KTÓRE WZMOCNIĄ DZIAŁANIE TWOJEGO DZIECKA.

• Ważnym podczas naszych spotkań jest łączenie interdyscyplinarnych metod pracy. Zajęcia wykorzystują sztukę do kreatywnego dialogu z dzieckiem. Główną metodą jest coaching dla dzieci i teatr w przestrzeni edukacji i działań arteterapeutycznych.
• Akceptacja różnic., tolerancja, ćwiczenia uczące radzenia sobie z trudnymi emocjami własnymi i innych. Zwracamy też uwagę na to jak bardzo potrzebne są emocje, że każda jest ważna i niesie ze sobą informację.
• Dziecko przechodząc taki trening będzie lepiej skoncentrowane, będzie rozumiało sytuacje, w których jest; używało odpowiednich określeń i wiedziało jak ważnym jest słowo.

ZAJĘCIA NIE SĄ TERAPIĄ, SĄ SPOTKANIEM W TWÓRCZEJ, ZABAWNEJ ATMOSFERZE I CZASU PEŁNEGO ZROZUMIENIA.
Rodzicu
:
• dzięki tym zajęciom będziesz bardziej rozumiał swoje dziecko, jego komunikacja będzie lepsza.
• Rozpoznasz jakie emocje przeżywa dziecko.
• Jak staje się kreatywne i poprawia koncentrację, bystrość myślenia, staje się pewne siebie.
• Dziecko będzie dbało o siebie, swoją przestrzeń, pokazywało radość i niezadowolenie, co uczyni Ciebie spokojniejszym i bardziej otwartym, cierpliwym.
• Mamy nadzieję, że będziecie Drodzy Rodzice uczyć się wspólnej relacji i rozpoznawania siebie, tworząc jeden rodzinny organizm.
• Zrozumienie, że Twoje dziecko ma prawo do buntu, gniewu i wyrażania emocji, tak samo jak każdy poważnie traktowany człowiek, zapewni jego potrzebę sprawczości i sukcesu.
• Będzie bardziej przygotowane do szkolnych wyzwań, do społecznych potrzeb i pozna umiejętności.

Oprócz tego, że zajęcia pozwalają dziecku odnaleźć się w sytuacjach trudnych, takich jak konflikt czy stres, że przejdzie przez podstawowe emocje jakimi jest radość, zazdrość, złość, smutek i różne doświadczenia sprzyjające przeżyciom. Nauczy się je nazywać i rozumieć innych. Odkryjemy w nim potencjał, może artystyczne talenty.

Do zobaczenia na drodze pełnej mądrości, przygód.

Zapraszamy również Was Rodzice by w bloku warsztatów dostać więcej i wzajemnie się zrozumieć, skuteczniej przeprowadzić wspólne rodzinne cele.

Współpraca, dialog, edukacja rodzica i dziecka to dopiero całość.


Zapraszam


Prowadząca

Katarzyna Strojna - Bigora 

Trener ATRiE
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

aktorka, certyfikowana arteterapeutka Kairos (teatroterapia, drama) dyplomowany LIFE Coach   UŁ, Art i Arte  Coach, trener emisji głosu i technik pracy z oddechem i głosem, trener umiejętności miękkich, promotorka zdrowego stylu życia, pedagog, etatowy  wykładowca  UAM, współpracuje z wieloma innymi uczelniami wyższymi.

Pełna sylwetka

Drodzy Rodzice

Co jest w Waszym życiu najważniejsze?  Jasne, odpowiecie że Wasze dzieci. Często zadaję sobie pytanie co wynika z tej ważności? Ile czasu spędzasz ze swoim dzieckiem?  Raczej trudno na to pytanie odpowiedzieć.

Chciałabym byście w pięknej interakcji poznawali swoje dzieci, razem z nimi przeżyli chwilę zabawy i wzajemnej uważności. By wspólne, twórcze zajęcia uczyły Was i Wasze dziecko empatii, odróżniania dobra od zła, dobrego języka i dialogu, rozwijały jego intelekt.

Bliskość relacji i nazywanie emocji, uważność i wrażliwość na świat, relacja z drugim człowiekiem, to często chwile, którym przypatruje się w ciągu dnia.

Zabawmy się wspólnie, dajmy dzieciom i sobie wiele cierpliwości, uważności, zachwytu, wsparcia, akceptacji i szacunku.

Inspirujmy się pięknem, sztuką, literaturą, muzyką, sobą…

Bądźmy blisko siebie i ciągle siebie szukajmy, porządkujmy, zostawmy nieważne, bądźmy.

Oddychajmy, szanujmy ciało i ducha …

Miejmy marzenia, energię, zawsze inwestujmy w każdy dzień…

Radujmy się sobą i życiem…

Uśmiechnijcie się do siebie, tak po prostu, prawdziwie …  

Idźcie dalej. To piękne, że jesteście

Ludzie i świat cały czas ten sam, a jednak inny…Prawda?

    Zapraszam na ,,Warsztaty twórczego rozwoju dla dzieci i ich rodziców” oraz  ,,Warsztaty twórczego rozwoju dla dzieci”. Spróbujemy wspólnie być razem, w atmosferze humoru, empatii i radości, odnajdujmy życie w radości i w zabawie, odkrywajmy twórczy potencjał i talenty malucha.  W każdym z nas drzemie tyle piękna i niezwykłych możliwości … Daj dziecku czas.

        Do zobaczenia i usłyszenia.

Masz pytania?
Zostaw kontakt do Siebie - skontaktujemy się z Tobą

Pole z gwiazdką * są obowiązkowe

Dziękujemy za kontakt

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego