Jesteśmy

Jesteśmy grupą „zwariowanych” ludzi, kochających twórczą pracę z dziećmi 
i dorosłymi. Mamy świetne przygotowanie merytoryczne, doświadczenie zawodowe i nie boimy się nowych wyzwań. Prywatnie – jesteśmy rodzicami   i naszą wiedzę sprawdzamy w praktyce :-)
Pracujemy z dziećmi: od niemowląt do 6 lat a także z dziećmi i młodzieżą  w wieku szkolnym, rodzicami oraz przyszłymi mamami.
Dajemy dzieciom możliwość podejmowania twórczych działań, pozwalamy im eksperymentować, rozbudzamy i rozwijamy w nich motywację, poczucie niezależności i pewność siebie a także wspieramy indywidualność każdego  z nich.

Oprócz propozycji dla dzieci oferujemy przyszłym mamom zajęcia przy muzyce a rodzicom szeroki wachlarz treningów i warsztatów.                         Dbamy o emocje kobiet, pomagamy im osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię, rozpoznać swój potencjał. Motywujemy.

Prowadzimy szkolenia, warsztaty i treningi dla nauczycieli w szkołach, współpracujemy z firmami    i innymi instytucjach.

Jesteśmy w budynku UAM – Nowy Świat 28-30 (wejście do sal – 221)

Kadra ATRIE

Anna Ryłko

Dyrektor ATRiE
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menedżer oświaty, nauczyciel mianowany wychowania przedszkolnego z 13 – letnim stażem, oligofrenopedagog, trener metody Sensoplastyka®. Absolwentka magisterskich studiów WPA UAM – kierunek Edukacja wczesnoszkolna i sztuka. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie edukacji przedszkolnej, studia podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania „Menedżer w oświacie” oraz szereg szkoleń i kursów dotyczących twórczej pracy z małymi dziećmi.

Katarzyna Strojna - Bigora 

Trener ATRiE
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

aktorka, certyfikowana arteterapeutka Kairos (teatroterapia, drama) dyplomowany LIFE Coach   UŁ, Art i Arte  Coach, trener emisji głosu i technik pracy z oddechem i głosem, trener umiejętności miękkich, promotorka zdrowego stylu życia, pedagog, etatowy  wykładowca  UAM, współpracuje z wieloma innymi uczelniami wyższymi.

Pełna sylwetka

Magdalena Karnowska

Trener ATRiE
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na wydziale Dyrygentury, Kompozycji, Teorii Muzyki i Rytmiki, specjalność Rytmika. W 2016 roku została laureatką II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Rytmiki w Hellerau – Drezno. Uczestniczka kursów Teorii Uczenia się Muzyki wg E.E.Gordona: Rozwój muzyczny dziecka od poczęcia do dziewiątego roku życia, oraz Wspieranie indywidualnych uzdolnień muzycznych dzieci w koncepcji Edwina E. Gordona. Współpracowała z poznańską ProSinfonicą tworząc i uczestnicząc w audycjach muzycznych organizowanych dla szkół ogólnokształcących na terenie Poznania i jego okolic, oraz z Prywatną Szkołą Muzyki Kompozytornia w Poznaniu prowadząc zajęcia umuzykalniające, ucząc gry na fortepianie oraz organizując koncerty dla dzieci. Obecnie jest nauczycielką rytmiki i kształcenia słuchu w Państwowej Szkole Muzycznej I i IIst. im. Henryka Melcera w Kaliszu oraz współpracuje ze studentami UAM Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, a także z uczniami Studium Organistowskiego Diecezji Kaliskiej. Uwielbia pracę z dziećmi, dzięki której może przekazać im swoją pasję do muzyki.

Izabela Pinczewska - Kubiak  

Trener ATRiE
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzykoterapeuta i teoretyk muzyki. Ukończyła PSM I i II st. im Henryka Melcera w Kaliszu w klasie fletu poprzecznego, a następnie studiowała w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu równoległe na dwóch kierunkach tj. muzykoterapia oraz teoria muzyki. Obecnie jest nauczycielem przedmiotów ogólnomuzycznych w PSM I i II st w Kaliszu. Prowadzi warsztaty i kursy dotyczące muzykoterapii oraz przyczynia się do propagowania kultury muzycznej współorganizując, prowadząc liczne koncerty na terenie miasta Kalisza i okolic.
Prywatnie - pracoholiczka, nie wychodzi ze swej roli - jako nauczycielka każdego dnia poucza męża, próbuje okiełznać niesfornego beagla i zresocjalizować kota przybłędę, a jako mama muzyk, wciąż nuci ulubione melodie i testuje wszelkie nowinki muzykoterapeutyczne na swoim małym, kilkumiesięcznym synu Jaśku.

Andrzej Ryłko

Trener ATRiE
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prof. dr hab. Andrzej Ryłko, muzyk- dyrygent/chórmistrz/wykładowca akademicki

• Studia muzyczne
• Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach, wydział wokalny (tenor)
• Uniwersytet Śląski w Katowicach, kierunek Wychowania Muzycznego
• Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy , Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie
• tytuł doktora w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno- Instrumentalnych, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
• tytuł doktora habilitowanego w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, Akademia Muzyczna im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu (1999r.)
• Od 2000 roku, profesor UAM w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. (klasa dyrygowania, emisja głosu, zespoły wokalne, chór akademicki).
• Od 2009 roku profesor Uniwersytetu Łódzkiego (emisja głosu, chór akademicki).
• Dyrygent Męskiego Chóru „Echo” Ostrowskiego Centrum Kultury oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Łódzkiego.
• Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Argentynie, Austrii, Belgii, Chinach, Francji, Litwie, Niemczech Szwajcarii, Włoszech.
• Za swoją pracę pedagogiczną i artystyczną, profesor Andrzej Ryłko, został wielokrotnie nagrodzony, m.in. nagroda Prezydenta Parlamentu Europejskiego, Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej, nagrody Ministra Kultury i Sztuki (Dziedzictwa Narodowego), Gloria Artis-zasłużony kulturze.
• Prowadzi warsztaty chóralne, dyrygenckie oraz z emisji głosu, zarówno w kraju jak i za granicą (m.in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Argentynie, Litwie,)
• Juror na krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach
• Współpracuje z uczelniami wyższymi za granicą (Niemcy, Luxemburg, Chiny)
• Miłość – rodzina i muzyka
• Zamiłowanie/hobby – szachy, ping-pong, turystyka (rower)